Od minulosti k súčasnosti


Anketa

Mapa stránok
 

Valid XHTML 1.0 Transitional

Valid CSS!

[Valid RSS]

späť
Najzaujímavejšie miesta v Kremnici v rozličných historických obdobiach.

BARBAKAN DOLNEJ BRÁNY - pohľad z medzibránia
Barbakan v minulosti Barbakan z medzibránia Barbakan v minulosti
Barbakan v roku 2006
Barbakan bol postavený na zosilnenie fortifikačného systému Kremnice, neskôr chátral, dokonca mal byť demolovaný kvôli priemyselnému rozvoju. V súčasnosti je zrekonštruovaný a slúži ako mestské informačné centrum.
Barbakan stojí na veľmi frekventovanom mieste, takže zväčša sa tam stretnete s ľuďmi, v minulosti tadiaľ premávala aj automobilová doprava.
BARBAKAN DOLNEJ BRÁNY - pohľad z pešej zóny
Barbakan Barbakan v minulosti Barbakan v minulosti
Barbakan v minulosti Barbakan v roku 2006 barbakan_16
Barbakan bol obostavaný rôznymi prístavbami, v polovici minulého storočia sa všetky tieto prístavby zbúrali, aby vynikli mestské hradby. V súčasnosti sa pri Barbakane budujú mestské WC, ktorých strecha má slúžiť ako pódium...
NÁMESTIE - Morový stĺp a fontána
Námestie v minulosti Námestie Námestie v minulosti
Námestie v minulosti Námestie - morový stĺp Námestie
Morový stĺp a fontána - dve dominanty kremnického námestia, ktoré sa zachovali do súčasnosti. Stĺp svätej trojice bol v priebehu desaťročí mnohokrát reštaurovaný - posledná rekonštrukcia trvala približne 13 rokov... Fontána od svojho vzniku tiež pozmenila svoj vzhľad. Spočiatku ju zdobila socha Neptúna, ktorú okolo roku 1900 odstránili.
Fotografie zachytávajú stav námestia od konca 19. storočia (medzi rokmi 1880 a 1900) až po začiatok 21. storočia (rok 2007).
MESTSKÝ HRAD - Kostol sv. Kataríny
Zámocký kostol Kostol sv. Kataríny v minulosti - pohľad z námestia Zámocký kostol
Kostol sv. Kataríny je najvýraznejšia súčasť mestského hradu, viditeľná z veľkej vzdialenosti. Často je preto označovaný za dominantu Kremnice.
Väčšina známych umeleckých diel a fotografií z rôznych historických období zachytáva Kostol sv. Kataríny typickým pohľadom z námestia.
 
hore


posledná aktualizácia: 09.11.2016

© ED 2006 - 2009